Nieco mniej konwencjonalne artykuły gospodarstwa domowego

            AGD to popularny skrót określający podstawowe urządzenia gospodarstwa domowego, które korzystając z nowych technologii mają na celu poprawę poziomu codziennego funkcjonowania. Do podstawowych tego rodzaju urządzeń zaliczamy m.in. lodówkę, kuchenkę, żelazko, ekspres do kawy, czajnik elektryczny, pralkę, zmywarkę oraz im podobne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż w ofertach wielu producentów znajdują się również urządzenia znacznie bardziej alternatywne, które nie tylko wpłyną pozytywnie na komfort naszego funkcjonowania, ale mogą być także formą pasji.

Ekspres do piwa!

            Jednym z takich urządzeń jest z pewnością domowy ekspres do tworzenia piwa. Metoda działania urządzenia przypomina w sposób łudzący klasyczny ekspres do kawy. Podobna jest również konstrukcja, która wymaga dodania kapsułki w której znajdują się wszelkie niezbędne składniki – drożdże, chmiel oraz słody wespół z określonymi aromatami. Po wybraniu odpowiedniej kapsułki wystarczy umieścić ją w otworze, a maszyna zajmie się całą resztą. Warto podkreślić, że warzenie piwa to nade subtelny proces, który wymaga określonych warunków na poszczególnych etapach. Do tych zaliczamy następujące :

kufel

– czas fermentacji

– czas karbonizacji

– czas dojrzewania

            Oczywiście ze względu na owe czynniki nie możemy się spodziewać otrzymania złocistego trunku w skali kilku minut. Warzenie trwa około 2 tygodni, ale walory smakowe oraz aromat zdecydowanie są warte czasu oczekiwania. Do wyboru mamy kilka gatunków piw, zaś urządzenie gwarantuje nam jednorazowe uzyskanie około 5 litrów tytułowego napoju.

Domowe SPA

            Kolejnym – alternatywnym urządzeniem jest domowy – w pełni zdalny produkt dedykowany przedstawicielkom płci pięknej. Urządzenie łączy w sobie najważniejsze funkcje profesjonalnego SPA skupiając się na cechach zewnętrznych. Metoda działania polega na skoncentrowaniu oraz intensywnym wytwarzaniu fal ultradźwiękowych mających na celu zminimalizowanie zmarszczek i ogólną poprawę kondycji skóry. Energia ultradźwiękowa  wprawia komórki w drgania doprowadzając je do temperatury na poziomie 70 stopni w skali Celsjusza, co prowadzi w sposób bezpośredni do koagulacji tkanek oraz stymulacji włókien kolagenowych. Metoda ta wykorzystywana jest od kilku lat w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej, a jej popularność wciąż rośnie. Dzięki dokonaniom współczesnej technologii od dziś możemy się nią posługiwać indywidualnie.

piwo

            Przykładów urządzeń niekonwencjonalnych, stanowiących zaplecze gospodarstwa domowego jest znacznie więcej. Wiele z nich gwarantuje poprawę poziomu codziennego funkcjonowania, ale wiele z nich jest również czystą frajdą, która może być zaczątkiem prawdziwej pasji. Sprawdź także akcesoria szpiegowskie.