Kamery szpiegowskie w okularach, czapce czy długopisie?

Innowacje technologiczne dostarczyły nam wielu zaawansowanych urządzeń. Kamerki szpiegowskie są czasami sposobem na świetną zabawę, kiedy wykorzystujemy je do różnych celów i na  różne sposoby. Pomimo tego, że rozrywka wydaje się być główną funkcją tych urządzeń, większość z nas docenia wykorzystanie nowych technologii w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru. Szczególnie jest to możliwe dzięki kamerom szpiegowskim.

Kamery szpiegowskie różnią się od konwencjonalnych kamer przede wszystkim miniaturowymi rozmiarami, dzięki czemu można ich używać dyskretnie. Ponadto urządzenia muszą być bezprzewodowe, w przeciwnym razie nie będzie można ich odpowiednio zamaskować.

Kompaktowa wielkość 

Miniaturyzacja jest jednym z głównych warunków pomyślnego działania sprzętu szpiegowskiego do nadzoru wideo. Im mniejsza kamera bezprzewodowa, tym łatwiej ją ukryć. Z reguły sprzęt jest przebrany za przedmioty, które nie przyciągają uwagi, takie jak długopisy, paczki papierosów, elementy garderoby czy okulary. Na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu szpiegowskiego? 

Zapisywanie informacji na karcie pamięci lub bezprzewodowy transfer danych

Szpiegowskie kamery ukryte w okularach, czapce lub długopisie zwykle zapisują obraz na wbudowanej karcie pamięci. To najprostszy sposób na zbieranie danych. Drugą opcją jest bezprzewodowy transfer danych. Pozwala to na realizację bezpośredniego nadzoru wizyjnego lub nagrywania na zdalny nośnik. Bezprzewodowa transmisja danych znacznie zwiększa zużycie energii, co negatywnie wpływa na przydatność sprzętu. Bezprzewodowe kamery wbudowane  w przedmioty codziennego użytku są znacznie droższe w produkcji, ale są popularne ze względu na pewne oczywiste zalety. I tak dla przykładu nawet jeśli sprzęt zostanie wykryty, usunięcie nagrania jest prawie niemożliwe.

Sposób zasilania

W przeciwieństwie do ukrytych kamer, które można podłączyć do zasilania, sprzęt szpiegowski wyposażony jest we wbudowaną baterię. Oczywiście istnieją skomplikowane konstrukcje instalowane w przełączniku lub gniazdku elektrycznym, ale mają one istotną wadę, gdyż bardzo trudne jest przy ich pomocy osiągnięcie wymaganego kąta widzenia. W przypadku urządzeń szpiegowskich ukrytych w okularach czy długopisie, zastosowano nowoczesne akumulatory wykonane w innowacyjnej technologii, które charakteryzują się dużą pojemnością przy dość kompaktowych rozmiarach. Nadal jednak panuje zasada, że im większa pojemność baterii, tym większy jest jej rozmiar.

Czapka, długopis czy okulary? 

Przy wyborze narzędzia początkujący szpieg powinien skupić się przede wszystkim na parametrach technicznych kamery. Oczywiście istotne jest, aby kamuflaż był jak najbardziej naturalny i nie wzbudzał podejrzeń. Dobór sprzętu powinien być podyktowany realiami, pogodą na zewnątrz, a także tym, aby nie rzucać się w oczy.