Survival – najważniejsze informacje

Chociaż podstawową zasadą survivalu jest to, że nie używa się dóbr najnowszej techniki, to jednak każdy fan tego rodzaju spędzania wolnego czasu zabiera do ze sobą kilka podstawowych rzeczy, takich jak np. nóż, zapałki czy plecak. Jest to podyktowane nie tyle chęcią łamania zasad, tylko wymogiem czysto praktycznym, czyli potrzebą posiadania podstawowych narzędzi, by móc sobie poradzić w dziczy. Z gołymi rękami i niczym poza tym na wyprawę udają się jedynie najwięksi zapaleńcy i doświadczeni survivalowcy, ale nawet oni często biorą ze sobą przynajmniej nóż. Ci mniej obeznani z tematem powinni jednak zaopatrzyć się nieco lepiej, jeśli nie chcą zbyt szybko kończyć wyprawy.

Ogień to podstawa przetrwania

Możliwość rozpalenia ognia jest jedną z najważniejszych podczas wyprawy w dzicz. Ognisko spełnia bowiem wiele funkcji, od najbardziej podstawowych, czyli możliwości ogrzania się, przez szansę wysuszenia przemokniętych ubrań, po przyrządzenie jedzenia, które w innym wypadku byłoby surowe. Ogień odstrasza również niebezpieczne zwierzęta, a ulatniający się z ogniska dym odgania owady. Możliwość rozpalenia ognia to również możliwość wysłania komuś sygnału, jeśli zajdzie taka potrzeba.

ogien

Widzimy już, jak ważną pełni rolę w warunkach survivalowych, dlatego warto by było umieć go rozpalić. Dlatego właśnie przydadzą się najprostsze zapałki czy zapalniczka, a jeśli szukamy czegoś naprawdę niezawodnego, powinniśmy sięgnąć po zapałki kowbojskie. Jest to odmiana zapałek, które można odpalić dosłownie od każdej powierzchni, co nie wymaga od nas zachowania draski na opakowaniu w dobrym stanie. jest to jeden z najlepszych przyjaciół survivalowca, jeśli chodzi o sprzęt, jaki może ze sobą wziąć.

Uniwersalne narzędzie

Oprócz czegoś takiego, jak zapałki kowbojskie, przyda się również wielokrotnie wspominany już nóż. Jest on narzędziem uniwersalnym, pozwalającym nie tylko ciąć, ale również strugać, kopać, bronić się przed niebezpieczeństwem, rzeźbić, etc. Każdy szanujący się survivalowiec powinien rozważyć kupno dobrego jakościowo noża.

Jeśli szukasz lamp do domu wejdź na stronę firmy Pstryk.