Rejestratory trasy

Oprócz tego, że współczesne samochody są naszpikowane różnego rodzaju elektroniką, to producenci elektroniki prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowszych rozwiązań mających ułatwić podróżowanie. Auta w jakich poruszamy się obecnie są wyposażone w tak wiele rozwiązań technologicznych, że twórcom pierwszych samochodów nawet się nie śniło, że za kilkadziesiąt lat będą one miały do dyspozycji tyle funkcji. A to jeszcze nie koniec, gdyż świat motoryzacji ciągle się rozwija i z każdą wystawą nowych samochodów i aut koncepcyjnych przedstawiane są jeszcze nowsze rozwiązania. A mimo wszystko w sklepach jest jeszcze dostępnych wiele urządzeń, które mają sprawić, że przemieszczanie się z punktu A do punktu B będzie przyjemniejsze, bezpieczniejsze i ciekawsze.

Urządzeniem, które coraz częściej możemy zobaczyć w autach poruszających się po naszych drogach są rejestratory trasy.

Urządzenia, które przybierają najróżniejsze kształty. Niektóre są ukryte w lusterkach wstecznych, inne mocowane są na szybie za pomocą przyssawki, jeszcze inne za pomocą taśmy dwustronnej. Jednakże cel mają jeden – rejestrowanie tego co dzieje się przed maską samochodu. Biorąc pod uwagę jak wiele pojazdów porusza się po ulicach wykorzystanie rejestratora trasy wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, aby uniknąć sporów w przypadku kiedy coś się wydarzy. A jeśli natężenie ruchu jest duże to o nieszczęśliwy wypadek wcale nie jest trudno.

rejestrator

Wielu kierowców decyduje się więc na to, aby rejestrować to co dzieje się przed samochodem. Niektórzy idą nawet o krok dalej i montują urządzenia, które rejestrują także to co dzieje się za samochodem. Zarówno z przodu jak i z tyłu rejestrator trasy jest dobrym rozwiązaniem gdy coś się przydarzy. Teoretycznie w przypadku najechania jednego samochodu na drugi wina leży po stronie tego, który był z tyłu. A są sytuacje, kiedy to kierowca z przodu popełnił taki błąd, którego efektem było najechanie. Wykorzystanie nagrania z rejestratora trasy mogło by pomóc wyjaśnić sytuację i ujawnić winowajcę bez konieczności długiego dochodzenia.

obiektyw

Gdzie kupić rejestrator trasy?

Jak większość urządzeń najlepszym źródłem zaopatrzenia się w taki pomocny gadżet jest Internet. Oprócz szerokiej gamy modeli rejestratorów możemy skorzystać z dostępu do opinii innych użytkowników, a także mamy możliwość obejrzenia filmów wykonanych tym urządzeniem i ocenienia czy taka jakość nam wystarczy, czy będziemy z niej zadowoleni. Każde urządzenie różni się jakością, zanim się więc je kupi warto obejrzeć efekt jaki uzyskamy.

Przy współpracy z Elektromaniacy.