Jak sprawdzić, czy ktoś nas nie podsłuchuje?

Podsłuch jest coraz częstszym problemem. Urządzenia szpiegujące są łatwodostępne, dlatego każdy z nas jest zagrożony podsłuchem. Dotyczy to w szczególności osób zajmujących wysokie stanowiska czy piastujących urzędy państwowe. W głowach wielu osób rodzi się więc pytanie – w jaki sposób poznać, czy jesteśmy podsłuchiwani?

Jak rozpoznać podsłuch?


Obecnie urządzenia podsłuchujące są dostępne praktycznie dla każdego, dlatego możemy być narażeni na podsłuchiwanie każdego dnia. Niestety, wykrycie podsłuchu na własną rękę okazuje się bardzo trudne. Dobrze zainstalowany podsłuch nie daje żadnych konkretnych oznak, które możemy poznać bez profesjonalnego sprzętu. Jedyną wiarygodną metodą jego rozpoznania jest wykrywacz podsłuchów – detektory działają na podstawie odbierania fal. Najprostsze urządzenia odbierają fale radiowe, te bardziej zaawansowane technicznie również sygnały cyfrowe czy analogowe. W momencie zbliżania się do źródła sygnału, wykrywacz daje o tym znać, zaświecając diody lub dając sygnał dźwiękowy. Wówczas należy przeszukać miejsce, w którym mogła zostać zamontowana pluskwa. W razie podejrzenia możliwości rozmieszczenia kilku niezależnych urządzeń podsłuchowych, warto zainwestować w wykrywacze wielokanałowe. Są to jednak zaawansowane urządzenia dedykowane dla profesjonalistów i raczej nie znajdują zastosowania w użytku prywatnym.

sony

Kto jest zagrożony podsłuchem?

Są osoby, dla których wykrywacz podsłuchu powinien stanowić standardowe wyposażenie. Najbardziej narażone na podsłuchiwanie są osoby piastujące wysokie stanowiska – politycy, przedsiębiorcy, osoby dysponujące specjalistyczną wiedzą. Chętnie podsłuchiwani są również celebryci oraz osoby medialne. Coraz częściej zdarza się jednak, że podsłuch towarzyszy nam w pracy, gdzie pracodawca chce wiedzieć o czym rozmawiają jego podwładni oraz jakie czynności wykonują w godzinach pracy. Uważajmy również z zazdrosnymi partnerami – bardzo często stosują oni podsłuch, jako formę kontroli bliskiej osoby. Najlepiej jest nosić wykrywacz podsłuchu przy sobie i w razie wątpliwości dokładnie sprawdzać pomieszczenie, w którym przebywamy.

Polecamy też firmę: Geofizyka