Kamera szpiegowska – dlaczego warto ją mieć?

Kamery szpiegowskie kojarzą się przede wszystkim z filmami akcji lub o detektywach tropiących niewiernych małżonków, by przyłapać ich na gorącym uczynku. Coraz częściej te urządzenia znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach oraz biurach. Czy posiadanie kamery szpiegowskiej to dobry pomysł? Dlaczego warto ją kupić?

Kamera szpiegowska, do czego się przydaje?

Kamery mają przede wszystkim służyć do dyskretnego nagrywania obrazu. Najlepiej, gdyby były schowane w miejscach trudnych do znalezienia i jak najmniej osób o nich wiedziało. Montaż kamery szpiegowskiej w domu to świetny pomysł, kiedy wracamy do pracy po urodzeniu dziecka i zatrudniamy nianię. Możemy sprawdzić, jak opiekuję się naszym maleństwem, podczas naszej nieobecności. Kamera posłużyć może do sprawdzenia co robi nasz małżonek, gdy wyjeżdżamy na delegacje, lub starsze dziecko po powrocie ze szkoły. Montaż kamery z wideo rejestratorem w biurze pozwala na dyskretne kontrolowanie pracowników.

Dobra kamera szpiegowska– na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli kamera szpiegowska ma zostać zainstalowana na zewnątrz, należy zwracać uwagę na takie parametry, jak wodoszczelność i odporność na niskie oraz wysokie temperatury. Powinna posiadać akumulator oraz zasilanie sieciowe, w razie braku dostawy energii elektrycznej jej praca nie zostanie zakłócona. Długość zapisanego filmu uzależniona jest od karty pamięci, w jaką zostanie wyposażona. Standardem jest 32 G, lecz nic nie szkodzi na przeszkodzie, by w slocie umieścić kartę SSD o większej pojemności. Gdy mieszkasz w wynajmowanych mieszkaniu wraz z innymi lokatorami i pół dnia nie ma cię w domu, nie ma sensu, aby kamera pracowała przez cały czas. Wystarczy zakupić kamerę z wykrywaniem ruchu, urządzenie włączy się, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia.

Kamera szpiegowska w formie długopisu czy zapalniczki znakomicie sprawdzi się w samochodzie, czy na biurku. Mini kamery szpiegowskie ukryte są również w okularach, zegarkach czy brelokach. Kamuflaże sprawiają, że nikt nie nabierze podejrzeń, a urządzenia tego typu cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością.

Przy współpracy: Elektromaniacy