Jak zwiększyć bezpieczeństwo domu ?

W obecnych czasach, kiedy większość z nas większość swojego czasu spędza w pracy coraz większą wagę przykładamy do bezpieczeństwa naszego domu. W związku z tym coraz więcej właścicieli decyduje się na instalację systemów alarmowych, które praktycznie zabezpieczą nasze mienie. Niestety ze względu na coraz większą gamę producentów urządzeń zwykły użytkownik zmuszony jest to korzystania oraz recenzji zamieszczonych w internecie oraz opinii zasięgniętych od znajomych i sąsiadów.

Wybór dobrego producenta systemu alarmowego

Wspomniana wcześniej różnorodność systemów alarmowych sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny typ. Szczególnie jest to trudna kwestia, gdy chcemy połączyć ze sobą kilka różnego rodzaju akcesoriów takich jak chociażby czujki alarmowe, czujniki dymu lub urządzenia do kontroli dostępu. Na rynku polskim mamy dwóch czołowych graczy w tym zakresie jakim są firmy Satel oraz Ropam. Niektórzy decydują się również na azjatyckie rozwiązania, niestety takie rozwiązanie może być niebezpieczne, gdyż jeśli coś jest łatwo dostępne dla szerokiej gamy odbiorców łatwiej mogło zostać rozkodowane. Poza tym wybór polskich rozwiązań gwarantuje nam, że systemy alarmowe będą działały bez zarzutu, a w razie jakiejkolwiek awarii nie będzie problemów z ich późniejszym serwisem. Warto też zastanowić się czego oczekujemy od systemu alarmowego. Czy ma być to tylko urządzenie do wykrywania potencjalnych intruzów czy też centrum naszego inteligentnego domu za pomocą którego otworzymy bramę garażową, zapalimy światło, a może otworzymy nasze zewnętrzne rolety. Wybór na pewno nie jest prosty.

Prawidłowe rozmieszczenie czujek alarmowych

W sieci znajdziemy dużą liczbę produktów do samodzielnego montażu. Nawet jeśli od strony technicznej poradzimy sobie za sprawą dużej ilości poradników zamieszczony w serwisach internetowych to należy pamiętać również o kolejnej ważnej kwestii. Nie bez znaczenia jest znajomość działania konkretnych czujek alarmowych, które dzielą się na urządzenia wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wśród nich mamy również podział na urządzenia pir oraz mikrofalowe. Każde z takich urządzeń posiada inne zakresy detekcji, które tylko za sprawą odpowiedniego doświadczenia możemy odpowiednio dopasować do pomieszczeń w naszym domu lub firmie. W związku z tym montaż takich urządzeń powinniśmy zlecić specjalistom, który od lat wykonują takie usługi jak montaż alarmu w Łowiczu. Dzięki temu mamy również pewność, że materiały użyte do montażu systemu alarmowego będą jak najwyższej jakości. Ponieważ kable pod czujki alarmowe montowane są pod tynkiem i późniejsze awarie spowodowane słabą jakością materiałów mogą powodować duże koszty.