Na czym polega filmowanie 360?

To stosunkowo nowe rozwiązanie w dziedzinie filmowania. Polega na tym, jest to taki film, gdzie filmowanie odbywa się dookoła nagrywanej przestrzeni. Czyli, nie tak jak w tradycyjny sposób – filmowanie przodem, ale rzeczywiście w ujęciu „kołowym” – przód, tył a także boki, co daje faktycznie obraz w 360 stopniach.

Jak działa filmowanie 360
No i teraz powstaje pytanie – skoro obraz jest nagrywany w 360 stopniach to czy to oznacza, że musimy obracać się w kółko, aby obejrzeć takie dzieło. Trochę tak, ale – nie do końca. Bo tak naprawdę, do odczucia pełni wrażeń wynikających z oglądania filmu w technologii 360, będzie nam potrzebny specjalny sprzęt. Konkretniej, cieszący się coraz większym zainteresowaniem sektor VR, czyli wirtualnej rzeczywistości, w którym mamy do wybou dwie opcje. Albo kupujemy specjalne okulary, albo decydujemy się na rozwiązanie droższe jakim jest dedykowany hełm. Jak to działa. Zakładamy sobie na oczy taki gadżet, w przypadku gogli łączymy z naszym telefonem, no i następnie po prostu obracamy głowę w taki sposób, by oglądać film „na okrągło. Stwarza to świetne wrażenie, ponieważ mamy tutaj do czynienia z niezwykle realistycznymi odczuciami co też na pewno pozwoli na wiele ekscytujących odkryć. Warto podkreślić także, że według serwisu wytworniafilmow360.pl chociaż technologia VR w takiej użytkowej skali jest dziedziną stosunkowo młodą, to już mamy do czynienia z ogromnym jej wpływem na otoczenie.

Popularne serwisy umożliwiają umieszczanie filmów 360
Świetnym przykładem jest YouTube. Tam mamy całe mnóstwo filmów, które pozwalają nie tylko poznać ciekawe zjawiska, odkryć nowe miejsca, ale też na przykład – popływać z delfinami. Tak, to nie pomyłka. Coraz więcej filmów jest tworzonych w taki sposób, by móc z bliska zobaczyć różne zwierzęta. To świetne nie tylko dla najmłodszych, generalnie to doskonała opcja dla każdej osoby, która będzie się interesowała zjawiskami przyrodniczymi czy szeroko rozumianym światem fauny. Ważne jest to, żebyśmy planując zakup gogli wzięli pod uwagę jedną kwestię odnośnie smartfona którym dysponujemy. Otóż żeby cała zabawa się udała, musi być to model, który będzie wyposażony w żyroskop. Wówczas możemy już spokojnie zacząć się zagłębiać w świat filmów 360, które na pewno w wielu przypadkach przyprawią nas o zdziwienie. Poza tym, dobrym rozwiązaniem dla lubiących adrenalinę, będą filmy 360 przedstawiające na przykład przejażdżkę na rollercoasterze. I to nie jest żart. Entuzjaści mocnych wrażeń na pewno szybko docenią to jak wiele korzyści daje YouTube ze swoimi rozwiązaniami. Jeśli masz ochotę na ciekawą przygodę, to będzie to na pewno strzał w dziesiątkę.